dotted

Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Adı Soyadı
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
TEKLİF AL
Apsiyon Sigorta
Kişisel verileriniz mevzuata uygun şekilde işlenmektedir.
half circle
DASK

DASK

DASK Nedir?

DASK, diğer bir deyişle Zorunlu Deprem Sigortası yaşadığımız binada deprem sonucunda meydana gelen maddi zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Zorunlu Deprem Sigortası DASK ile depremin neden olduğu maddi hasarları güvence altına alabilirsiniz.

DASK Neleri Kapsar?

DASK Neleri Kapsar?

DASK; deprem ve depreme bağlı oluşan yangın, infilak ve yer kaymasının sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı maddi zararları teminat altına alır. Buna; temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, merdivenler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar ve bacalarda meydana gelen hasarlar da dahildir. Oluşan hasarların karşılanması, poliçede belirtilen azami limitler dahilinde olur.

DASK Nasıl Hesaplanır?

DASK Nasıl Hesaplanır?

DASK yaptırırken binanın deprem risk haritasına göre bulunduğu bölge, yapı tipi, inşa yılı ve metrekare bilgileri teminat bedelinin belirlenmesinde etkili olur. Teminat bedelinin hesaplamasında kullanılan ve yapı tarzına göre tespit edilen metrekare birim maliyetleri, betonarme yapılar ve diğer yapılar için her yıl yeniden belirlenir ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun resmi web sitesinde açıklanır.

Neden DASK Yaptırmalıyım?

Neden DASK Yaptırmalıyım?

Zorunlu Deprem Sigortası DASK, deprem nedeniyle oluşan maddi hasarları gidererek hayata yeniden adapte olmanıza katkıda bulunur. Bu risklerle karşılaşıldığında, risklerin meydana getirdiği zararlar, poliçe kapsamındaki limitler dahilinde karşılanır. Konutunuzda yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında mağduriyet yaşamamanız için DASK yaptırmanızı tavsiye ederiz.

DASK ile yaşanabilecek tüm riskleri güvence altına alın.

dotted

Tüm sigorta branşlarında, Apsiyon Sigorta ayrıcalıklı danışmanlık hizmeti ve fiyatlarından faydalanmak için

half circle