dotted

Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Adı Soyadı
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
TEKLİF AL
Apsiyon Sigorta
Kişisel verileriniz mevzuata uygun şekilde işlenmektedir.
half circle
Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası; tüm konutları, deprem, yangın, sel ve su baskını, doğal afetler, kaza ve hırsızlık gibi olumsuz durumlar karşısında güvence altına alan sigorta türüdür. Konut sigortası zorunlu değildir, isteğe bağlı olarak yapılan bir sigortadır.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortası; konutlarda ortaya çıkabilecek risklere karşı konutun göreceği zararların ve hasarların karşılanmasını sağlar. Buna ek olarak teminata eklenmesi durumunda binanın içindeki eşyaları da kapsayarak geniş kapsamlı bir koruma sunar. Konut sigortası, yalnızca büyük felaketler için geçerli değildir, aynı zamanda konut içindeki tesisatlarda meydana gelen sorunlarda da güvence verir. Yaptıracağınız konut sigortası ile komşularınıza veya 3.şahıslara verebileceğiniz zararlarda karşılandığı gibi çilingir, klima ve kombi bakımı, elektrik ve su tesisat hizmeti gibi ek hizmetler de alabilirsiniz. Bu sayede ödediğiniz sigorta primleri ile sadece hasar anında hizmet almazsınız ihtiyaç duyduğunuz diğer çözümlere de yanıt bulabilirsiniz.

Konut Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Konut Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Konut sigortasında bedel ve prim hesaplarken dikkat edilmesi gereken bazı parametreler bulunur. Bunlardan bazıları; yapının konumu, bağlı olduğu il, ilçe, yapının metrekaresi, tarzı ve yapının yaşıdır. Bununla birlikte konut sigortasının bedelini ve primini etkileyen bir diğer unsur da konutunun içinde bulunan eşyalardır. Konutların içindeki dekorasyon, ziynet eşyaları vb. eşyalar da sigortalanabildiğinden bu bedeller konut sigortasının teminatlarına eklenebilir.

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Konut sigortası; bireyleri deprem, su baskını, fırtına, yangın, sel, toplumsal kargaşa ve terör gibi büyük risklere karşı korur. Bu risklerle karşılaşıldığında, risklerin meydana getirdiği zararlar, poliçe kapsamındaki limitler dahilinde karşılanır. Konutunuzda yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında mağduriyet yaşamamanız için konut sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Konut sigortası ile yaşanabilecek tüm riskleri güvence altına alın.

dotted

Tüm sigorta branşlarında, Apsiyon Sigorta ayrıcalıklı danışmanlık hizmeti ve fiyatlarından faydalanmak için

half circle