dotted

Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Adı Soyadı
E-Posta Adresi
Telefon Numarası
TEKLİF AL
Apsiyon Sigorta
Kişisel verileriniz mevzuata uygun şekilde işlenmektedir.
half circle
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası; araçla yapılan kaza durumunda karşı tarafa ve 3. kişilere verilen hasarın masraflarını karşılayan zorunlu bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası; özel veya tüzel kişi ruhsat sahibi adına yapılır. Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak yasaktır. Sigortası olmadan trafiğe çıkan bir aracın tespit edilmesi durumunda bu araca trafik cezası uygulanır ve araç bağlanır. Aynı durum trafik sigortasını yenilemeyi geciktiren araçlar için de geçerlidir. Bu araçlara da trafik cezası uygulanır.

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Trafik sigortası; bir kaza anında karşı tarafta meydana gelebilecek maddi ve bedensel zararları teminat limitleri kapsamında öder. Buna aynı zamanda araca 3. şahısların verdiği zararlar, oluşan bedeni zararlar, sağlık giderlerinin karşılanması, sakatlık teminatı ve ölüm tazminatları da dahildir.

Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kaskoda olduğu gibi trafik sigortasında da hasarsızlık yani daha önce kaza yapılmamış olması poliçe tutarının düşük çıkmasında etkili olur. Aracın markası, modeli, üretim yılı, trafiğe kayıtlı olduğu şehir vb. detaylar ile ehliyetin sahibinin mesleği de bu etkenler arasındadır.

Trafik sigortası; araçları kazalara ve hasarlara karşı teminat altına alır. Doğal afetler, yangın, toplumsal kargaşa ve terör gibi büyük risklere karşı korur. Bu risklerle karşılaşıldığında, risklerin meydana getirdiği zararlar, poliçe kapsamındaki limitler dahilinde karşılanır. Aracınızda yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında mağduriyet yaşamamanız için trafik sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Trafik sigortası ile yaşanabilecek tüm riskleri güvence altına alın.

dotted

Tüm sigorta branşlarında, Apsiyon Sigorta ayrıcalıklı danışmanlık hizmeti ve fiyatlarından faydalanmak için

half circle